Ką reikia žinoti apie gofruotą kartoną?

Daugelis pakavimo medžiagų suteikia plačias galimybes laikyti ar pervežti įvairius daiktus. Vienas iš populiarių pasirinkimų yra gofruotas kartonas. Jis žinomas nuo 1871 m., kuomet buvo išduotas patentas. Toks kartonas buvo skirtas pakuoti butelius ir stiklines lempas, o šiuo metu jis naudojamas patiems įvairiausiems daiktams pakuoti. Tokio kartono panaudojimo galimybės išaugo ženkliai.

KartonasDaugelį domina, kaip vyksta gofruoto kartono gamyba. Pirmiausia yra gaminamas gofruotas kartono sluoksnis. Tai reiškia, kad gamyba pradedama nuo vidurinio sluoksnio esančio pakuotės galutiniame produkte. Jis gaminamas su gofratoriumi. Tai taip vadinama didelė mašina skirta gofruoto popieriaus gamybai. Per šią mašiną yra leidžiamas lygus popierius ir jis kaitinamas bei viduje esančio volo pagalba formuojamas banguotumas t.y. atliekamas gofravimas. Tokiu būdu paprastas lygus popieriaus sluoksnis tampa banguotas. Sekantis etapas yra klijų tepimas. Toks jau gofruotas popieriaus sluoksnis tepamas klijų sluoksniu ir dviem išoriniais gofruoto kartono sluoksniais presuojamas. Tokiu būdu gaunami šio popieriaus rulonai. Toks į rulonus susuktas gofruotas popierius vėliau gali būti panaudojamas kartoninių dėžių gamyboje.

Gofruoto kartono dėžės yra labai puiki pakavimo medžiaga. Jos pasižymi tokiomis puikiomis savybėmis, kaip tvirtumas ir atsparumas. Todėl pakuoti įvairius daiktus į jas tapo taip įprasta. Beje, tam, kad pakuotė tikrai apsaugotų viduje esančius daiktus, reikia žinoti, kad ji turi būti geros būklės. Tai reiškia, kad ji turi būti nepažeista ir nesideformavus. Kartais žmonės linkę naudoti tokias kartono dėžes ne vieną kartą, o daug kartų. Neretai nuo tokio daugkartinio naudojimo dėžė tampa ne tokia atspari ir galima sugadinti viduje esančius daiktus. Taip pat reikia žinoti, kad gofruotas kartonas turi būti laikomas sausose patalpose, nes drėgmė gali jam pakenkti. Jei norite saugiai gabenti daiktus esančius tokios pakuotės viduje, turite visuomet įsitikinti, kad pakuotė yra tinkamos būklės t.y. nesuplyšus, nesušlapus ar kitaip nepažeista. Tik tuomet būsite tikri, kad pakuotė tikrai apsaugos viduje esančius daiktus. Kartais žmonės galvoja, kad tokią pakuotę galima naudoti daugybę kartų ir nekreipia dėmesio į jos pakitimus, tačiau tai nėra gerai.

Nuo gofruoto kartono pirmojo panaudojimo iki dabartinių laikų daug kas keitėsi. Jis tapo tvirtas ir patikimas. Tai pakuotės medžiaga, kuri plačiai naudojama įvairiose srityse tiek namuose, tiek ir pramonėje. Dabartinis kartono gaminimas suteikia puikias galimybes saugiai laikyti ir gabenti daiktus. Tai patikima pakuotė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *