Kaip įsivesti dujinį šildymą?

Pastaruosius kelerius metus populiarėja dujiniai katilai. Tai ekonomiškas, praktiškas ir saugus būdas šildyti savo būstą. Norint įsivesti dujinį šildymą nepakanka tik įsigyti dujinį katilą. Reikia tinkamai atlikti visus procesus, gauti leidimus, parengti projektus, prisijungti prie dujų ir atlikti kitus su tuo susijusius darbus. Norint, kad dujiniošildymo įvedimas būtų sklandus, geriausia kreiptis į specialistus. Vis dėl to, net ir kreipiantis į specialistus, reikia žinoti esminę informaciją, kuri būtina norint tinkamai naudotis dujinio šildymo privalumais.

Dujiniai katilaiTinkamai parinktas dujinis katilas – pusė sėkmingai atlikto darbo. Nekartokite daugelio pirkėjų klaidos – neįsigykite netinkamo galingumo katilo. Galingesnis tikrai nereiškia efektyvesnis ar ekonomiškesnis. Galioja paprastos taisyklės, kurių laikantis bus paprasčiau pasirinkti tinkamą katilą. Galingumas parenkamas atsižvelgiant į pastatą, jo dydį, šildymo būdą ir kt. Šiuo atveju tam, kad būtų parinktas optimalus dujinis katilas, reikia kreiptis į specialistus, kurie atliktų specialius skaičiavimus ir būtų pasiūlytas tinkamas šiluminės galios katilas.

Nesvarbu ar pastatas turi grindinį šildymą, ar turi radiatorius. Abiem atvejais galimas dujinio katilo montavimas ir prijungimas prie sistemos. Vis dėl to, yra maža gudrybė kaip sutaupyti šilumos išlaidoms. Tam reikėtų įsirengti grindinį šildymą. Jis bus efektyvesnis, nes bus naudojama žemesnė temperatūra sistemos vandeniui pašildyti. Dėl šios paprastos priežasties bus sunaudojama mažiau dujų. Numatant dujinio katilo vietą svarbūs ir techniniai reikalavimai. Reikia žinoti kokiu atstumu nuo langų ar lubų galima montuoti katilą. Ne mažiau svarbu ir tai, kad pirkti reiktų žinomo gamintojo dujinį katilą.

Kaip matome, tam, kad dujiniai katilai būtų parinkti tinkamai, reikia pritaikyti katilą konkrečiam pastatui. Tačiau teisingu katilo pasirinkimu viskas nesibaigia. Toliau ne mažiau laiko ir pinigų kainuojantis etapas – dujiniošildymo įvedimas. Viskas vykdoma tam tikrais etapais: dujų atvedimas iki sklypo, dujotiekio įvedimas sklype, dujotiekio įvedimas pastato viduje. Ne mažiau svarbu tinkamos dūmų šalinimo sistemos įrengimas. Be to, reikia užsakyti ir dujų tiekimą bei vėliau paleisti sumontuotą įrangą. Ne mažai laiko atims ir visų reikalingų dokumentų parengimas. Tam, kad viskas vyktų sklandžiai, reikia kreiptis į patvirtintus šios srities specialistus.

Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad dujinio šildymo įvedimas yra sudėtingas ir ilgas procesas, tačiau vėliau visa tai atsipirks su kaupu, kuomet bus galima džiaugtis šiltais namais įdedant minimalias pastangas, juk dujinio katilo priežiūra ir eksploatavimas yra gerokai paprastesnis, nei, tarkim, kieto kuro katilo.

Viena mintis apie „Kaip įsivesti dujinį šildymą?“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *