Pėdkelnių etiketas

Tikriausiai visi žino, kad pėdkelnės yra tobulas pagalbininkas siekiant nesušalti kai už lango vyrauja žvarbus oras. Kadangi Lietuvoje pusę metų (o kartais ir ilgiau) vyrauja nelabai palankūs orai, pėdkelnės yra tikrai populiarus pasirinkimas. Tačiau kaip gi išsirinkti pačias tinkamiausias, kurios būtų ne tik funkcionalios ir patogios, bet dar ir gerai atrodytų bei puoštų jūsų kojas?

Pirmas dalykas į ką reikėtų atkreipti dėmesį, žinoma yra medžiaga, iš kurios pagamintos pėdkelnės. Jei renkatės pėdkelnes žiemai, tikriausiai jums reikės pačių šilčiausių, o šios bus pagamintos iš vilnos ar medvilnės. Tiesa, iš vilnos pagamintos pėdkelnės gali šiek tiek kutenti ir dirginti jūsų kojų odą, tad prie to reikės priprasti.

Renkantis pėdkelnes ne ką mažiau svarbu yra ir metų laikas. Net jei jums ir patinka pėdkelnės kurios yra storesnės ir turi aiškiai išreikštą raštą, tai nebus labai praktiškas pasirinkimas jei už lango šviečia saulė ir oras yra tikrai šiltas. Su tokiomis pėdkelnėmis tikrai bus per šilta ir tai kad jos jums patinka, neatpirks diskomforto kurį patirsite. Tą patį galima pasakyti ir apie itin plonas pėdkelnes – tikriausiai visi esame matę merginų, kurios šaltomis žiemos dienomis gatvėmis eina pasidabinusios sijonais ir itin plonomis, permatomomis pėdkelnėmis. Gal tai ir atrodo gražiai, bet joms tikrai yra šalta, o nuo tokio vaizdelio šalta pasidaro ir aplinkiniams.

Toliau skaityti „Pėdkelnių etiketas”

Vestuvinių žiedų etiketas

Kelias į bendrą gyvenimą gali būti labai vingiuotas ir sudėtingas. Jauniems žmonėms tenka išsiaiškinti daug dalykų apie gyvenimą ir jo buitį, išmokti kažko naujo. Tame tarpe atsiduria ir vestuvinių žiedų dėvėjimas – egzistuoja atskiras etiketas gaubiantis vestuvinius žiedus ir jų demonstravimą.

Neatsiejama šiuolaikinio gyvenimo dalis yra socialiniai tinklai – jais naudojasi visi. Tikriausiai pats populiariausias būdas pranešti apie vedybas visiems savo draugams ir artimiesiems – įkelti nuotrauką rankos su sužadėtuvių žiedų į viešą socialinių tinklų erdvę. Tiesa, egzistuoja ir tam tikros taisyklės apie šias nuotraukas ir jų kėlimą – nepatartina įkelti vien tik rankos su žiedu nuotraukos, kadangi tai gali pasirodyti kaip paprasčiausios pagyros, bei įžeidimas jūsų antrajai pusei. Geriau nusifotografuoti kartu su mylimuoju ir pasirūpinti, jog kadre matytųsi jūsų ranka bei ant jos esantis žiedelis.

Vestuvinių žiedų dėvėjimo etiketas yra gana paprastas – jis turi būti ant jūsų piršto visą laiką. Kadangi tai yra simbolis simbolizuojantis amžiną meilę ir atsidavimą, jo nusiimti nederėtų niekada. Be to, jei turite ir sužadėtuvių žiedą, galite nešioti juos abu, ant to paties piršto. Tiesa, sužadėtuvių žiedas po vestuvių nėra toks svarbus, todėl jei du žiedai ant vieno piršto jums neatrodo kaip gera idėja, galite pasilikti tiesiog su vienu vestuviniu žiedu.

Toliau skaityti „Vestuvinių žiedų etiketas”

Kaip pagerinti savo šansus gauti paskolą

Tikriausiai kiekviena būsto kredito skaičiuoklė jums parodys labai panašius rezultatus. Kaip bebūtų, tai tikrai nereiškia jog būtent tiek ir tokiomis sąlygomis galėsite pasiskolinti. Būsto kredito skaičiuoklė yra tik kaip pagalbinis įrankis galintis leisti įsivaizduoti kaip atrodo paskolos sąlygos ir kokios sumos galite tikėtis iš banko ar kredito unijos, tačiau šie duomenys toli gražu nėra tikslūs ir jais nereikėtų vadovautis. Tikruosius skaičius sužinosite tik tuomet, kai nukeliausite į banko skyrių ir užpildysite paraišką paskolai gauti.

Kaip bebūtų, net ir gavę pasiūlymą iš vieno ar kelių bankų, jokiais būdais neskubėkite jo priimti – egzistuoja daug dalykų, kuriuos galite nesunkiai padaryti tam, jog gautumėte paskolą geresnėmis sąlygomis ir sutaupytumėte pinigų. Juk paskola būstui supančios jus įsipareigojimais dar daugelį metų į priekį, todėl reikėtų elgtis labai apdairiai ir stengtis išpešti kuo geresnes sąlygas.

Pirmas dalykas kuriuo turėtumėte susirūpinti – jūsų kredito istorija. Jokia būsto kredito skaičiuoklė nesugebės į savo skaičiavimus įtraukti šio faktoriaus, kadangi tam reikia labai daug asmeninių duomenų, tačiau būtent kredito istorija yra vienas iš svarbiausių dalykų lemiančių tai, kokiomis sąlygomis jūs gausite paskolą ir ar išvis ją gausite. Kredito istoriją sudaro daug įvairių duomenų, pvz. jūsų turėtos paskolos, pavėluoti mokėjimai, įvairūs finansiniai įsipareigojimai ir t.t. Kredito istorijai ypač kenkia greitieji kreditai, kurie signalizuoja apie asmens finansinį neraštingumą ir nestabilumą. Ką daryti, norint jog kredito istorija atrodytų kuo geriau? Atsiskaitykite su visais savo kreditoriais, t.y. atiduokite skolas. Tai pirmas dalykas. Kitas dalykas – visuomet atlikite mokėjimus laiku. Šie du dalykai tikrai pakels jūsų kredito istorijos reitingą. Atsižvelgiant į tai, koks yra jūsų reitingas, bankai ar kredito unijos nusprendžia ir apie tai, ant kiek patikimas skolininkas jūs esate. Kuo patikimesnis pasirodysite, tuo geresnes palūkanų normas gausite.

Toliau skaityti „Kaip pagerinti savo šansus gauti paskolą”