Ką derėtų žinoti apie šlaitinius stogus?

Stogo dangaPastaraisiais metais visoje Lietuvoje išpopuliarėjo šlaitinių stogų dengimas. Ši stogo danga atrodo itin estetiškai, o taip pat yra žmonių mėgstama dėl savo sandarumo. Taigi, plokščius stogus nukonkuruojanti šlaitinė stogo danga gali būti pagaminta iš įvairių medžiagų: tiek iš čerpių, tiek iš plieninės, varinės dangos ir kt.

  • Čerpėmis klojami stogai nuo seno pasižymi savo ilgaamžiškumu ir estetiška išore. Dar senovėje, miestiečiai, kurie namų stogus padengdavo čerpėmis, buvo laikomi pasiturinčiais ir turtingais. Šiais laikais čerpės gali būti tiek keramikinės, tiek degto molio – https://kreiner.lt/
  • Stogo danga gali būti varinė ir plieninė. Šias medžiagas yra paprasta montuoti, o jos taip pat pasižymi patvarumu. Tam tikri lakštai gali imituoti čerpes, tačiau, šiuo atveju, skiriasi jų dengimo būdas.
  • Bituminiai stogai yra dengiami čerpelėmis arba banguotais lakštais. Bituminių šlaitinių stogų danga gali būti labai įvairi: skirtingų raštų, spalvų, todėl kiekvieno namo savininkas atras sau tinkamą ir patinkančią. O tokių šlaitinių stogų šiltinimas yra atliekamas naudojant įprastą techniką: izoliacines šiltinamąsias medžiagas.
  • Naujos kartos šiferiniai stogai nekenkia žmogaus sveikatai ir turi išsaugoję tik teigiamas savybes. Tokių stogų paruošimas nėra kenksmingas, o pagaminama danga yra be galo patvari ir natūrali. Toks stogas pasižymi ilgaamžiškumu kaip ir skalūninė. Šios dangos gali būti pasirenkamos skirtingo banguotumo, formos, spalvų ir raštų. Abi jos yra natūralios dėl savo pagaminimo būdo, kai naudojamas maišomas cementas.

Dauguma įmonių siūlo stogų įrengimo ir renovavimo darbus, o nežinantiems, kaip vyksta ir nuo ko prasideda šie darbai, pateikiame trumpą apibūdinimą:

Įrengiant įprastą naują stogą yra sumontuojamas laikantis profpaklotas, garso izoliacija, formuojami nuolydžiai, įrengiama hidroizoliacija bei termoizoliacija, o paskutinę darbų dalį sudaro skardinimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *