Kokia gėlių ir žiedų vieta gamtoje

Gėlės dėžutėjeNors geles dezutese ar puokštės mūsų gyvenime turi gana aiškią vietą – tai pagarbos, meilės, dėkingumo ženklas – tačiau ar tikrai suprantame, kokią vietą jie užima gamtoje? Štai keletas pamąstymų apie tai, kodėl gėlės išvis yra gamtoje ir dalyvauja jos sistemoje.

Prisiminkime kuokelio ir piestelės reikalą

Visų pirma, tos pačios geles internetu kadaise buvo tiesiog augalai lauke. Gėlės gali būti išveistos vienos iš kitų kryžminimo būdais, bet jų prigimtis yra laukų gėlių. Tai augalų tipai, kurie dauginasi apdulkinimo būdu. Kuokelis ir piestelė – tai, galima sakyti, gėlių lytiniai organai. Vienas skleidžia žiedadulkes, kitas jas surenka. Gėlės pritraukia savo spalvomis vabzdžius, traukia ir kai kuriuos paukščius. Skraidantys padarai aplimpa žiedadulkėmis moteriškomis ir neša jas į vyriškąją gėlę. Taip jos susimaišo ir yra apvaisinamos. Tad gėlių funkcija gamtoje yra dauginimosi. Gėlių žiedai skirti sėklai paskleisti ir pasidauginti. Aišku, patenka ant žiedų ir įvairiausių kitų gėlių žiedadulkių, bet reaguojama tik į tam tikras, savos rūšies.

Kas gamtoje susitapatina su gėlėmis?

Jeigu pažvelgtume į gamtą dar iš kitos pusės, pamatytume, kad kai kuriems padarams yra labai patogu prisidengti gėlių pavidalais, nes tada jie apsisaugo. Gamtoje maskavimasis ir prisitaikymas prie aplinkos yra gana įprastas savisaugos būdas. Štai, pavyzdžiui, įsivaizduokime, kad gėlės susitapatina su drugeliais. Pamatysime, kad tai yra pats geriausias atitikmuo, koks tik gali būti. Jeigu rasite gėles, kurias pamėgdžioja drugeliai, galėsite tik stebėtis, kaip nuostabiai gamta yra sukurta ir išvystyta, kad drugeliai atrodo identiškai kaip gėlės, kurių dizainą jie nusikopijavo.

Žmonių kultūra atsirado iš gamtos

Mes labai daug ką taip pat kopijuojame iš gamtos, nes mums natūraliai yra gražu, pavyzdžiui, spalvų deriniai, kurie įprasti gamtiškiems deriniams. Pavyzdžiui vasaros dangus: koks jis nuostabus leidžiantis arba kylant saulei, ar ne? Taigi, ir žmonės šį nuostabų grožį nusikopijavo būtent iš gamtos spalvų paletės, kada kuria kažkokį dizainą su dangaus spalvomis. Gamta yra tas turtas, iš kurio galima semtis pačių gražiausių dalykų.

Gėlės tebėra neprilygstamos

Galima pastebėti, kad gėlės apskritai yra neprilygstamas gamtos tvarinys, nes joms lygių tiesiog nėra. Nors žaliuojantys lapai ir žavi savo stebuklinga žaluma, tačiau tik gėlės atrodo taip įvairiaspalviai ir taip mus vilioja tiek spalvomis, tiek net ir kvapais. Tad visi labai laukiame pavasario, kada galėsime džiaugtis šiais puikiais kūriniais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *