Patarimai norintiems židinio

Židinys namuose, tai puikus pasirinkimas tiek norintiems šiltų namų, tiek ir tiems, kurie nori mėgautis ramybe ir ugnies liepsna. Šiuolaikiniai zidiniai ne tik užtikrina šilumą ir komfortą, bet ir tampa puikiu interjero akcentu, kuris papuoš bet kokio stiliaus namus. Nusprendus įsirengti židinį, reikia žinoti kai kuriuos esminius pasirinkimo kriterijus, kurie leis įsigyti patikimą šilumos šaltinį.

FumatSvarbiausia yra ne tik numatyti, kurioje kambario vietoje stovės židinys ar kokią sumą pinigų skirsite šiam pirkiniui. Labai svarbu pasirinkti tinkamą ir kokybišką židinį. Svarbus yra galingumo kriterijus. Židinys turi būti tinkamas jūsų namo plotui, nes pasirinkus netinkamo galingumo židinį bus neefektingai eikvojama energija. Yra bendra taisyklė, kad pastato kvadratiniam metrui turi būti skirta apie 60–70 vatų šilumos. Vis dėl to, patiems taip skaičiuoti yra rizikinga ir verčiau skaičiavimus palikti specialistams, nes jie įvertins tokius kriterijus, kurie turės lemiamos reikšmės židinio galingumo pasirinkimui. Apskaičiavimams lemiamos reikšmės turi tai kaip gerai apšiltintas pastatas, kiek ir kokie langai bei durys yra, kiek yra patalpų bei, kiek yra namo aukštų. Senam pastatui, kuris nėra gerai apšiltintas, reikės galingesnio židinio ir bus daugiau sunaudojama energijos, o naujam, pastatytam pagal šiuolaikinius reikalavimus reikės mažesnio galingumo židinio bei šildymas taps ekonomiškas ir efektyvus.

Kitas svarbus patarimas yra susijęs su ventiliacija. Jei norima, kad židinys tinkamai veiktų, tai reikia ir tinkamai įrengtos ventiliacijos. Tokiems atvejams, kai namai pastatyti itin sandariai galima rinktis tokį variantą, kai oras iš išorės tiekiamas tiesiai į patį židinį. Tuo pačiu reikia pasirūpinti ir kaminu. Svarbu paminėti, kad pasitaiko atvejų, kai kaminas įrengiamas netinkamai, dėl ko sumažėja trauka, sklinda dūmai ir t.t. Taip nutinka, nes kaminas yra blogai parinktas. Tam, kad zidiniai gerai funkcionuotų, reikia padaryti tinkamą sujungimą su kaminu bei pasirūpinti tinkamu dūmtraukio išleidimo angos skersmeniu. Norint įsirengti židinį verčiau kviesti specialistą, kuris apskaičiuos ir parinks tinkamą židinio galingumą bei patars kaip tinkamai įrengti ventiliaciją bei kaminą, o geriausia, jei visus šiuos darbus atliks specialistai.

Ugnis nuo senų laikų simbolizuoja šilumą ir ramybę. Savo namuose turėti židinį nebėra prabanga, o įprastas pirkinys, kuris ne tik šildo kambarius, bet ir leidžia mėgautis ramybės akimirkomis stebint spragsinčią ugnį. Tinkamai įrengtas židinys bus puiki investicija, kuri daug metų teiks džiaugsmo ne tik visiems namo gyventojams, bet ir svečiams.

Viena mintis apie „Patarimai norintiems židinio“

  1. Židinys namuose man asmeniškai yra labai svarbus, suteikia jaukumo, o tuo pačiu gali ir puikiai apšildyti patalpą. Sau židinį rinkausi čia namams24.lt ir likome su šeima labai patenkinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *