Darbo skelbimai – kokia situacija?

SkelbimaiKai tenka ieškoti naujų karjeros posūkio, veikiausiai pirma vietoje, kurioje atsiduriame, yra skelbimai, dažniausiai tai yra skelbimų portalai, nes spaudos šiais laikais neapsimoka pirkti. Skelbimų portaluose puikiai atsispindi situacija darbo rinkoje – kokių darbuotojų ieškoma, o kokių yra tikras perteklius.

IT sektorius – lyg derlingą pavasarį

Pirmas dalykas, kurį pastebėsite, tai kad yra itin išaugęs IT darbuotojų poreikis, o jų atlyginimai didžiausi rinkoje. Nuostabu, kad pasaulis juda progreso link ir kažkas gali daryti tokius dalykus, kurie mus supa – visą skaitmeninį pasaulį. Tačiau taip pat reikėtų pastebėti ir tai, kad ši tendencija nestovės vietoje. Greičiausiai po 10 metų rinka jau bus užpildyta IT specialistais, ypač programuotojais, ir jų daug bus iš Indijos bei kitų šalių, kur žmonės dirba už labai mažus pinigus. Visgi kol kas norintiems išmokti kažko labai naudingo, vertėtų kokius metus itin intensyviai pasimokyti programuoti, viską apie tai sužinoti, ir galiausiai džiaugtis tikrai pelninga specialybe. Vien Lietuvoje pradedančiam programuotojui bus siūlomi bent 500 eurų, o puikiai pažengusiam – ir iki kelių tūkstančių eurų.

Filologai lieka be darbo

Tačiau skelbimai neatrodo dėkingi (o ir visa darbo rinka) redaktoriams, vertėjams, rašytojams, žurnalistams, kalbų mokytojams ir visiems filologams. Belieka pripažinti, jog gal ir ne be reikalo šiais laikais vis svarstomas humanitarinių specialybių poreikis, kai žmonės ir taip daugmaž raštingi (dėl kompiuterio naudojimo ir dažno rašymo), o specialiai to mokytis daug kam neprireikia, tokių darbo vietų mažėja. Tad filologai jau dabar yra purtomi krizės ir, kas turi jėgų ir ryžto, stengiasi persiorientuoti į kitas specialybes.

Didelis meistrų poreikis

Taip pat galima pastebėti, kad skelbimai užtvindyti ir nemažu tikrų meistrų poreikiu. Meistrų, kurie mokėtų statyti, dengti stogus, tvarkyti mašinas, mokėtų virinti metalą, lankstyti skardą ir daryti kitus vyriškus darbus. Manoma, kad labai daug tokios darbo jėgos išvažiavo gyventi į užsienį, dėl to likusiems liko daug darbo vietos ir vis gerėjanti darbinė aplinka, didesnė galimybė rinktis ir solidesnis uždarbis.

Menkstanti logistika

Dar galima matyti ir kaip sparčiai mažėja darbo pasiūlymų logistikoje. O tie, kas ten įsidarbina, išsilaiko neilgai. Situaciją labai apsunkina tai, kad daug procesų dabar kompiuterizuoti ir žmonių tiek, kiek jų yra paruošta, nereikia. Todėl atlyginimas paprastai priklauso nuo asmeninių rezultatų, kurie dažniausiai neblizga, nes gauti klientą labai sunku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *