Šiltos A+ klasės lauko durys – privalomos naujos statybos namuose nuo 2018-ųjų

Turbūt jau žinote, kad nuo 2018 m. sausio 1 d., statybos leidimai gyvenamųjų namų statybai išduodami tik projektams, pagal kuriuos namo energinio naudingumo klasė yra ne žemesnė kaip A+. Vadinasi, statytojam aktuali turi būtine tik sienų ir stogo šiluminė varža, bet ir šilti langai bei durys.

Medines lauko durysPagal statybos techninio reglamento STR 2.01.02:2016 „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas“ A+ klasės pastatams keliamus reikalavimus gyvenamojo pastato langų ir durų šiluminio laidumo rodiklis turi būti ne didesnis nei 0,85 (W/(m²K). Natūralu, kad statytojams labiau rūpi išsirinkti gerus langus, mat jų name yra kelis kartus daugiau nei durų, tačiau pastarosios taip pat yra itin svarbios. Deja, šiltų duru pasirinkimas rinkoje nėra didelis, panašu, kad daugeliui gamintojų tai nėra prioritetinė sritis.

Kadangi lango šiltumas pagrinde priklauso nuo naudojamo stiklo paketo, sudarančio itin didelį lango plotą, tokias pačias šilumines savybes pasiekti durų gamyboje yra išties nelengva. Kadangi lauko durys dažniausia būna su mažu stiklo paketu arba iš vis be jo, durų varčios „sumuštinyje“ naudojamos termoizoliacinės plokštės, pavyzdžiui iš poliuretano ar polistireno.

Toliau skaityti „Šiltos A+ klasės lauko durys – privalomos naujos statybos namuose nuo 2018-ųjų”