Veterinaras Vilniuje pataria, kaip prailginti šuns amžių

Šuns gyvenimo amžius priklauso nuo jo veislės, gyvenimo būdo ir priežiūros. Veterinaras Vilniuje primena, kad natūralioje aplinkoje visų gyvūnų amžius yra gerokai trumpesnis dėl ligų ir traumų. Tuo tarpu žmogaus prižiūrimas augintinis gali išgyventi ir daugiau nei 10–15 metų. Vidutiniškai šuo gyvena apie 13 metų, retais atvejais gali sulaukti net ir 18 metų amžiaus.

Kas lemia šuns gyvenimo trukmę?

VeterinarijaVisų pirma, šuns gyvenimo trukmė priklauso nuo augintinio ūgio. Maži šunys gyvena beveik pusantro karto ilgiau nei didelių veislių augintiniai. Apskritai, didelis ir stambus šuo, sulaukęs 5-erių metų, laikomas jau gana senyvo amžiaus, tuo tarpu maži ir smulkūs šuniukai senti pradeda sulaukę 6–7 metų. Gyvūno amžius priklauso ir nuo lyties. Kaip teigia veterinaras, patelės gyvena ilgiau nei patinai.

Gyvenimo trukmei labai svarbi šuns veislė. Ne visi dideli šunys gyvena trumpai. Lygiai taip pat negalima teigti, kad visi mažaūgiai šuniukai gali sulaukti 15-os metų amžiaus. Pvz., dobermanas gali išgyventi daugiau nei 13–15 metų, o gana panašaus sudėjimo bokseris dažniausiai gyvena vos 10 metų.

Rūpinkitės šuns sveika, fiziniu aktyvumu, mityba

Toliau skaityti „Veterinaras Vilniuje pataria, kaip prailginti šuns amžių”