Lauko baseinų paruošimas žiemai – specialistų rekomendacijos

BaseinaiMaudymosi sezonui pasibaigus, sprendžiamas lauko baseinų parengimo klausimas. Nepriklausomai nuo baseino tipo, pramogos vieta turi būti sutvarkyta ir paruošta žiemojimui. Specialistai teigia, kad šiuo metu Lietuvoje dominuoja plastikiniai ir betoniniai lauko baseinai. Šių konstrukcijų paruošimas žiemai gana panašus. Žinoma, jei jos yra kokybiškos ir nereikalauja specialių priežiūros sąlygų.

Pirmieji baseino parengimo darbai

Baseino parengimo žiemai nereikėtų atidėlioti. Rekomenduojama tai padaryti iki temperatūra nenukrito žemiau 5 laipsnių šalčio. Žinoma, geriau šių darbų imtis vėliau negu visai juos užmiršti. Pirmasis klausimas – vandens išleidimas. Baseino išleisti nebūtina. Priešingai, vandenį geriau palikti, kadangi gruntas gali pradėti skaldyti tuščio baseino sienas. Beje, jei lauko baseinas turi paviršinio vandens surinktuvą, vandens lygį reikėtų sumažinti nežymiai, iki 30 cm, kad žiemos metu atsiradęs ledas nepakenktų brangiam įrenginiui.

Baseino įrangos paruošimas ir vandens dezinfekcija

Primename, kad vandenį reikėtų pašalinti ir iš visų detalių bei vamzdžių. Nors tai galite padaryti savarankiškai, rekomenduojame kreiptis į specialistus, kurie garantuos kokybę ir užtikrins, kad vanduo pakartotinai nepatektų į vamzdžius. Vandenį pašalinkite iš filtro, siurblio ir šildytuvo. Tiesa, jei filtravimo įranga yra ne lauke, o šildomoje aplinkoje, nėra prasmės šalinti vandens, tačiau bet kuriuo atveju bus reikalingi dezinfekciniai darbai, kad užkirstumėte kelią mikroorganizmų dauginimuisi, kol filtravimo įranga bus nenaudojama. Ruošdami baseiną žiemojimui, nepamirškite išvalyti jo dugno. Šiam tikslui naudokite specialias chemines priemones, kurios pasižymi ilgalaikiu dezinfekciniu poveikiu. Tiesa, jei baseinas nėra didelis, galima naudoti ir įprastas priemones. Atlikus visus darbus, baseinas turi būti uždengiamas tentu ar kita specialia danga.

Laiku neatlikti darbai pareikalaus daugiau darbo ir išlaidų

Toliau skaityti „Lauko baseinų paruošimas žiemai – specialistų rekomendacijos”