Kaip pagerinti savo šansus gauti paskolą

Tikriausiai kiekviena būsto kredito skaičiuoklė jums parodys labai panašius rezultatus. Kaip bebūtų, tai tikrai nereiškia jog būtent tiek ir tokiomis sąlygomis galėsite pasiskolinti. Būsto kredito skaičiuoklė yra tik kaip pagalbinis įrankis galintis leisti įsivaizduoti kaip atrodo paskolos sąlygos ir kokios sumos galite tikėtis iš banko ar kredito unijos, tačiau šie duomenys toli gražu nėra tikslūs ir jais nereikėtų vadovautis. Tikruosius skaičius sužinosite tik tuomet, kai nukeliausite į banko skyrių ir užpildysite paraišką paskolai gauti.

Kaip bebūtų, net ir gavę pasiūlymą iš vieno ar kelių bankų, jokiais būdais neskubėkite jo priimti – egzistuoja daug dalykų, kuriuos galite nesunkiai padaryti tam, jog gautumėte paskolą geresnėmis sąlygomis ir sutaupytumėte pinigų. Juk paskola būstui supančios jus įsipareigojimais dar daugelį metų į priekį, todėl reikėtų elgtis labai apdairiai ir stengtis išpešti kuo geresnes sąlygas.

Pirmas dalykas kuriuo turėtumėte susirūpinti – jūsų kredito istorija. Jokia būsto kredito skaičiuoklė nesugebės į savo skaičiavimus įtraukti šio faktoriaus, kadangi tam reikia labai daug asmeninių duomenų, tačiau būtent kredito istorija yra vienas iš svarbiausių dalykų lemiančių tai, kokiomis sąlygomis jūs gausite paskolą ir ar išvis ją gausite. Kredito istoriją sudaro daug įvairių duomenų, pvz. jūsų turėtos paskolos, pavėluoti mokėjimai, įvairūs finansiniai įsipareigojimai ir t.t. Kredito istorijai ypač kenkia greitieji kreditai, kurie signalizuoja apie asmens finansinį neraštingumą ir nestabilumą. Ką daryti, norint jog kredito istorija atrodytų kuo geriau? Atsiskaitykite su visais savo kreditoriais, t.y. atiduokite skolas. Tai pirmas dalykas. Kitas dalykas – visuomet atlikite mokėjimus laiku. Šie du dalykai tikrai pakels jūsų kredito istorijos reitingą. Atsižvelgiant į tai, koks yra jūsų reitingas, bankai ar kredito unijos nusprendžia ir apie tai, ant kiek patikimas skolininkas jūs esate. Kuo patikimesnis pasirodysite, tuo geresnes palūkanų normas gausite.

Kreditoriai taip pat mėgsta stabilumą, tad kuo ilgiau jūs dirbate (o ypač, jei dirbate pas vieną ir tą patį darbdavį), tuo patikimesnis ir stabilesnis jiems pasirodysite. Tikriausiai žinote, jog norint gauti būsto paskolą reikia būti išdirbusiu bent 6 mėnesius ir gauti pastovų atlyginimą. Tai yra minimalus terminas, tačiau juo neapsiribokite – kuo ilgiau dirbote, tuo didesni šansai gauti paskolą. Tai pat, pastovumas jums tikriausiai leis lengviau susitaupyti pradinį įnašą, be kurio šiais laikais neįmanoma nupirkti jokio nekilnojamojo turto, o jis svyruoja nuo 15 iki 30 proc. turto vertės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *