Namo dokumentacija

TermovizijaStatant naują pastatą, namą, vien tik fizinio darbo nepakaks. Nauji statiniai pareikalauja daug nervų ir kantrybės, nes tenka sutvarkyti labai daug popierių, atliekami termoviziniai tyrimai, įvairūs kitokie, ir tai sudaro nemažą namo dokumentaciją. Tai ir energetinio naudingumo sertifikatas, ir įvairūs akustiniai tyrimai, ir projektai.

Energinio naudingumo sertifikavimas

Šis procesas gali priversti pakoreguoti savo namus vien dėl to, kad paaiškės, jog sienos kiauros, apšiltinimas nekokybiškas, kažkas negerai. Jei termoviziniai ir sandarumo tyrimai parodys, kad namas labai praleidžia šilumą, neatitinka nustatytos naudingumo klasės – teks atsisveikinti su svajone greitai viską susitvarkyti ir taisyti namą tol, kol jis praeis reikalavimus.

Sklypo planas

Visų pirma, turi būti išsiaiškinta, ar pačiame sklype galima statyti namą. Tiksliau, kokios paskirties yra sklypas. Kadangi jie būna skirtingi. Jeigu, pavyzdžiui, sklypas yra skirtas žemės dirbimui arba tai yra miškas, tuomet ten namo nepasistatysi. Sklypas turi būti gyvenamosios paskirties, jis neturi priklausyti kokiam Nacionaliniam parkui ar draustiniui. Ten turi būti numatyta, kiek bus pastatų, kur jie stovės, kokio dydžio jei bus, kokią kiemo dalį jie užims. Negali namas būti didesnis negu pats kiemas.

Vietos architekto patvirtinimas

Toliau skaityti „Namo dokumentacija”