Namo dokumentacija

TermovizijaStatant naują pastatą, namą, vien tik fizinio darbo nepakaks. Nauji statiniai pareikalauja daug nervų ir kantrybės, nes tenka sutvarkyti labai daug popierių, atliekami termoviziniai tyrimai, įvairūs kitokie, ir tai sudaro nemažą namo dokumentaciją. Tai ir energetinio naudingumo sertifikatas, ir įvairūs akustiniai tyrimai, ir projektai.

Energinio naudingumo sertifikavimas

Šis procesas gali priversti pakoreguoti savo namus vien dėl to, kad paaiškės, jog sienos kiauros, apšiltinimas nekokybiškas, kažkas negerai. Jei termoviziniai ir sandarumo tyrimai parodys, kad namas labai praleidžia šilumą, neatitinka nustatytos naudingumo klasės – teks atsisveikinti su svajone greitai viską susitvarkyti ir taisyti namą tol, kol jis praeis reikalavimus.

Sklypo planas

Visų pirma, turi būti išsiaiškinta, ar pačiame sklype galima statyti namą. Tiksliau, kokios paskirties yra sklypas. Kadangi jie būna skirtingi. Jeigu, pavyzdžiui, sklypas yra skirtas žemės dirbimui arba tai yra miškas, tuomet ten namo nepasistatysi. Sklypas turi būti gyvenamosios paskirties, jis neturi priklausyti kokiam Nacionaliniam parkui ar draustiniui. Ten turi būti numatyta, kiek bus pastatų, kur jie stovės, kokio dydžio jei bus, kokią kiemo dalį jie užims. Negali namas būti didesnis negu pats kiemas.

Vietos architekto patvirtinimas

Būsimas projektas turi būti suderintas su vietovės architektu. Namas turi neišsiskirti iš vietinės statybų istorijos. Pavyzdžiui, kad nestovėtų degalinė etnografiniame kaime ir pan. Visi nauji pastatai turėtų derėti prie jau esamų ten pastatų.

Projektas namo

Kad namo projektas būtų patvirtintas, tai ir vietos architektas turės prie to prisidėti. Mat negali pasistatyti bet ko, kas tau šaus į galvą. Turint vietinės valdžios leidimą, pilnai galiojantį projektą, galima planuoti statybas. Namo projektas yra išklotinė tam tikrų aukštų. Rūsio planas iš viršaus, pirmo aukšto planas iš viršaus, kitų aukštų. Turi būti pažymėta, kur bus durys, kur langai, į kurią pusę kas atsidarys. Taip pat turi būti fasadinis brėžinys – kaip atrodys pastatas iš priekio. Projekte turi būti numatyta, kur bus kamino šachtos, ventiliacijos šachtos. Kiekviename aukšte turi būti toje pačioje vietoje visada šachta, nes ji vertikaliai kils. Jos yra pažymimos juodu trikampiuku. Turi taip pat būti pažymėti, kur bus laiptai, tualetas, vonia. Baldų išdėstymas niekada nebūna pavaizduotas. Numatyti santechniniai mazgai (čiaupai, dušas, kanalizacija ir t. t.). Elektros tam tikri esminiai mazgai taip pat turi būti numatyta. Ir daug kitų dalykų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *