Interviu su vilkiko vairuotoju

Krovinių pervežimaiKažkam daliniai kroviniai atrodytų tik prekės, kurias mes matome parduotuvėse ar kartais sandėliuose, o kažkam tai – visa gyvenimo atsakomybė. Vilkiko vairuotojai – tie žmonės, kurie praleidžia įdomiausią laiką su daliniais kroviniais. Mat jie būna kelyje. Jie tiesiog važiuoja su vilkikais ir veža daliius krovinius. Koks tai darbas? Kas sunkiau – vairuoti greitai, ar vežti krovinius tikrai atsargiai? Lietuviai jau seniai pažįsta vilkiko vairuotojų dalią, kadangi vos tik prasidėjo Nepriklausomybė, lietuviai ėmė tiesiog plūsti į Vokietiją ir Olandiją. Tačiau jų kroviniai būdavo didesni negu dabartiniai daliniai kroviniai. Tais laikais buvo itin vertingas automobilių vežiojimas vilkiku. Tačiau vėliau rinka šiek tiek pasikeitė ir atsirado mažiau vairuojančių, vežančių automobilius. Dabar dažniausiai matome tuos, kurie keliauja su daliniais kroviniais. Vilkiko vairuotojas Bronius, paklaustas, kaip jam patinka jo darbas, atsako:

Labiausiai būnant vilkiko vairuotoju būna smagu važiuoti tikrai dinamišką kelią. Visada gera jausti, kad tu būni pamatęs šiek tiek daugiau negu gimtą kraštą. Nors važiuoji tais pačiais maršrutais, tačiau visada pasitaiko vienokios ar kitokios įvairovės. Kelias yra judėjimas, o judėjimas suteikia gyvenimą. Gali būti paprastas vilkiko vairuotojas ir nugyventi įdomų gyvenimą tiesiog todėl, kad tu nuolat esi kelyje.

O kaip dėl pavojaus? Ar gyvenimas kelyje ne pavojingas?

Kai pats vairuoji, stengiesi savo darbą atlikti kuo geriau. Kad visi daliniai kroviniai būtų vietoje ir laiku, kad nepatektum jokias pavojingas situacijas. Susikoncentruoji į maksimalų geriausią rezultatą, bet ne į tai, kad kas nors nutiks blogo. Todėl neleidi sau panikuoti ar galvoti blogai net pačiu blogiausiu metu. Todėl ir nebijai. Aišku, kai sužinai, kad kolegoms kas nors nutiko, kad kažkas pateko į avariją, visada susimąstai, kad ir tau taip gali nutikti. Bet bijai ne dėl savęs, o dėl šeimos. Beje, būtent šeima labiausiai ir išgyvena.

Kokius dalinius krovinius tenka gabenti?

Labai įvairius, kadangi vienas vilkikas gali būti pakrautas įvairiais kroviniais. Ne tik vieno užsakovo ir kliento.

Ačiū už pokalbį ir sėkmės!

Viena mintis apie „Interviu su vilkiko vairuotoju“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *