Kaip išsirinkti šviestuvą?

Šviesa namuose užima labai svarbią vietą, todėl tinkamo šviestuvo išsirinkimas tampa itin svarbia užduotimi visiems kuriantiems savo namų jaukumą. Didelis šviestuvų pasirinkimas randamas dubingiai.lt interneto svetainėje. Naudingi patarimai gali padėti tinkamai pasirinkti šviestuvą pagal įvarius kriterijus.

Baltas šviestuvasRenkantis dirbtinį apšvietimą namams reikia atkreipti dėmesį į patalpos pobūdį ir dydį. Galima remtis paprastu patarimu dėl šviestuvo dydžio – kuo didesnė patalpa, tuo didesnis šviestuvas tiks. Sudėtingiau bus parinkti tinkamą šviestuvą pagal patalpos paskirtį. Koridoriuje geriausiai tiks LED apšvietimas. Galima rinktis ne tik lubinius šviestuvus, bet ir sieninius. Pavyzdžiui, puikiai atrodys ir atliks praktišką funkciją papildomas sieninis šviestuvas virš veidrodžio. Tokioje patalpoje nėra būtinas ryškus ir stiprus apšvietimas, tačiau, jei reikalingas apšvietimas vonios kambaryje, tai čia neapsieinama be ryškios ir stiprios šviesos šaltinio. Tiks halogeninė šviesa. Verta paminėti, kad tiks uždari šviestuvai, kurie apsaugos šviestuvą nuo drėgmės. Virš arba šalia veidrodžio būtinas papildomas ryškus apšvietimas. Ten, kur būsto gyventojai praleidžia daugiausia laiko, būtina atkreipti dėmesį į tinkamą apšvietimą. Svetainė – patalpa, kurioje leidžiama daugiausia laiko su šeima, draugais ar giminaičiais. Šis kambarys nusipelnė išskirtinio dėmesio, todėl parinktas tinkamas apšvietimas – būtinas. Tokioje patalpoje galima, o kartais net būtina, naudoti įvairius šviesos šaltinius, todėl čia drąsiai derinkite lubinius, sieninius ir pastatomus šviestuvus. Tai padės reikiamu metu apšviesti reikiamas svetainės zonas. Labai gerai, jei apsirūpinama ir tuo, kad galima ne tik apšviesti skirtingas svetainės zonas, bet ir reguliuoti šviesos intensyvumą. Valgomojo zona arba atskiras kambarys turi kurti jaukią ir ramią atmosferą. Čia itin tinkamai atrodys ilgi pakabinami šviestuvai virš valgomojo stalo. Verta pasinaudoti paprastu patarimu – šviestuvas turi būti pakabintas taip, kad virš stalo liktų nuo 60 iki 80 cm atstumas. Atskiro dėmesio turi sulaukti virtuvė. Čia reikalingas stiprus ir ryškus apšvietimas. Be to, reikalingas skirtingų zonų apšvietimas, ypatingą dėmesį skiriant šviesai virš tos vietos, kur gaminamas maistas. Nestiprus apšvietimas tiks miegamojo kambariui. Čia labai tiktų reguliuojamas šviesos lygis. Taip pat be pagrindinio apšvietimo reikėtų pastatyti ir papildomus pastatomus šviestuvus šalia lovos.

Kaip matome, šviestuvų pasirinkimas priklauso nuo patalpos pobūdžio ir paskirties, o šviestuvai namams parenkami pagal įvairiausius kriterijus. Kai kurie iš jų svarbūs visiems, o kai kurie tik individualiems sprendimas. Tik tinkamai parinkus apšvietimą, galima bus mėgautis visais dirbtinės šviesos privalumais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *