Naujos interjero tendencijos

Kiekviena save gerbianti interjero dizaino studija puikiai žino ir būna susipažinusi su interjero tendencijomis. Visomis: praėjusiomis, esamomis ir net būsimomis. Štai kokios dabar yra populiarios. Susipažinkite.

Erdvių atribojimas be sienų

Profesionalų dizaino studijaŠį principą tikrai pritaikė jau ne vienas interjero dizaineris Vilniuje, kadangi šis principas yra itin praktiškas mažesnėse erdvėse. Kaip žinia, sostinėje kiekvienas kvadratinis metras yra brangus, taigi, atriboti erdves ir jas padaryti be sienų leidžia turėti šiek tiek daugiau vietos. Tai būdinga, pavyzdžiui, studijos tipo 18 kvadratinių metrų butams. Tuomet erdves atriboja spalvos, kilimai ir pan. Net jeigu dažote sienas ar grindis, viena spalva suteikia vientisumą, o skirtingos spalvos – skirtingų kambarių, erdvių įspūdį. Todėl dažnai erdves galima suderinti ir visai nebūtina atitverti sienomis, ypač, jeigu tai ne tie atvejai, kuomet to privatumo labai reikia. Kita kalba eina apie tokius kambarius kaip vonia ar tualetas, nes ten privatumas yra būtinas.

Medinės grindys, durys, baldai

Dabar populiari tendencija – medis. Jis tinka viskam. Ir dekorui, ir baldams, ir konstrukcijoms. Tai tarsi tam tikras noras sugrįžti į kažkokį nuostabų laikotarpį, kada mes gyvenome natūralesnėmis sąlygomis. Tą galime sau leisti padaryti ir gyvendami didmiesčiuose, kur galima tiesiog kurti kokį nori interjerą, jeigu ir negali kurti, kokios nori aplinkos.

Tamsios, sodrios aksominės vientisos spalvos

Dar vienas privalumas – tai tamsių sodrių spalvų sąskambis, kuris dabar madingas. Ši tendencija leidžia atnaujinti ir susigrąžinti tam tikrus senesnius interjero elementus. Toks interjeras dabar labai madingas vakarų šalyse, lietuviai aišku dar sunkiai vaduojasi iš vėluojančių ritmų. Dėl to, pavyzdžiui, daug kam paprasčiau būtų dar 10 metų tiesiog baltai dažyti sienas ir dėti visur pilkus baldus.

Rytietiški raštai

Grįžta ir persiški kilimai bei rytietiškais motyvais puošti pledai, staltiesės, pagalvėlės ir kiti dalykai. Toks stilius taip pat yra labai šiltas ir kuriantis savotišką namų puošnumą. Tačiau lietuviai dar iki to galbūt nepribrendo, ir tik kai kuriuose namuose tokie deriniai jau aptinkami.

Užuolaidos vietoje roletų

Nors minimalizmas kartais išeina į naudą, visgi į madą grįžta didelės sunkios užuolaidos, kurias sėkmingai ilgai buvo išstūmusi paprastų priglundančių roletų mada. Roletai labai patogūs ir tiesiog atlieka savo funkciją, nereikalauja sudėtingos priežiūros, nereikia bijoti, kad juos sudraskys katė ir pan. Tačiau sugrįžta didelių šventinių užuolaidų mada, ir tie, kas neabejingi geram skoniui, į tai tikrai atsižvelgs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *