Net ir po Brexit važiuoja į Angliją dirbti

Kelionės į AnglijąNet ir po referendumo paaiškėjus, kad Jungtinė Karalystė išstos iš Europos Sąjungos, emigrantai vis tiek ir toliau keliauja ten ieškoti geresnio gyvenimo. Važiuojam Drauge Anglija – taip sako ne vienas, ten kviečiantis atvykti gimines ir paragauti geresnio gyvenimo. Nors įsitvirtinimas pirmosiomis dienomis būna labai sunkus, tačiau visi išmokęs savo pamokas galiausiai įsitvirtina ir pradeda gyventi paprasčiau.

Anglijoje gyvenantieji sako permainų nejaučiantys

Paklaustas, ar jaučia permainas dėl Brexit, Anglijoje dešimt metų gyvenantis Robertas sako, kad nelabai. „Kažkaipnesijaučia iš tikro. Visi, kas turi darbus, ir toliau dirba, žmonės ir toliau atvažiuoja. Niekas čia nepasikeitė, tik kad labai daug kalbama. Gal pasikeis kažkada vėliau. Bet nei iš šalies mus kas išvaryti planuoja, nei stengiasi kažkaip didinti mokesčius dėl to, kad esame atvykėliai. Nieko nesijaučia. Manau, kad dar dabar tikrai vis dar galima keliauti į Angliją ir čia gyventi. Gal po kokių 10 metų ir nebus jau taip paprastai galima“, – sako Robertas.

Ilgiau svarsto, ar verta emigruoti

Į Angliją dirbti tik pernai rudenį išvažiavusi dirbti Monika sako, kad teko ilgai galvoti, ar važiuoti. Nerimą sukėlė Anglijos išstojimas iš ES. „Anksčiau vis pagalvodavau, kad jeigu nesiseks Lietuvoje, išvažiuosiu. Bet tiksliai nežinojau, kada tai bus. Gal atrodė, turi pasitaikyti kažkokia galimybė, ir tada išvažiavus jau bandysiu. Tačiau kai sužinojome referendumo rezultatus, su draugu supratome, kad apsispręsti reikia dabar, kol nevėlu. Tai ėmėme ir išvažiavome. Jau apie pusę metų pragyvenome, tik dabar stojamės ant kojų. Pradžioje tikrai nelengva, bet žinome, kad paskui bus geriau“, – sako ji.

Ką ima į kelionę

Į Angliją siuntinius ir žmones vežantys pervežėjai vis dar verčiasi šiuo verslu, tačiau žino, kad galbūt irgi dėl politinių priežasčių tai ims keistis. Paklausus, ką dažniausiai emigrantai vežasi su savimi į užsienį, vežėjai sako, kad kartojasi tam tikros grupės krovinių. Visi nori pasiimti lietuviško maisto, cigarečių, alkoholio. O asmeninius daiktus dažniau perka pačioje Anglijoje nei čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *