Polikarbonato kainos tendencijos

Renkantis medžiagas pavėsinei ar šiltnamiui, deja, visų pirmiausia dėmesys skiriamas kainai, o vėliau tik charakteristikoms. Šiltnamiams dažnai pasirenkamas pigiausias variantas – polietileno plievelė, pavėsinėms ir terasoms nevengiama rinktis ir stiklo, tačiau polikarbonatas kaina, nors iš pažiūros nėra pigus, tačiau atsiperka kur kas labiau nei bet kuri prieš tai minėta medžiaga.

Ar tikrai brangiau?

Šiandien už polikarbonatą mokama apie 3,5-4,5Eur/m2 – tai kur kas daugiau nei polietileno plievelė ar net kartais stiklas, tačiau ši kaina kaip niekas kitas atsiperka su kaupu. Polikarbonatą verta rinktis dėl jo ilgaamžiškumo, mat garantuojama, kad polikarbonato šiltnamiai gali išstovėti daugiau nei 20 metų, o kitoms polikarbonato naudojimo paskirtims suteikiama net 10 metų garantija, ko tikrai neužtikrins nei polietileno plievelė, nei stiklas.

PolikarbonatasKalbant apie šiltnamių statymą, polietileninė plievelę reikia keisti bent jau kas du metus, jei ji nebuvo paliesta per audrą įsisiautėjusių medžio šakų ar kaip nors kitaip suniokota. Nors polikarbonatas kaina yra brangesnis apie 3-4 kartus, tačiau ilgesnėje laiko perspektyvoje polietileno plėvelė jums kainuos brangiau ir pareikalaus daugiau laiko. Kalbant apie stiklą, tai labai dažnai jį tenka atnaujinti po kiekvienos šaltos žiemos, nes jis ypatingai jautrus temperatūrų skirtumams ar šaltai temperatūrai.

Negana to, polikarbonatas pasižymi ir tokiomis savybėmis, kaip atsparumas ugniai ar skilinėjimui, tad pasistatę šiltnamį ar pavėsinę iš šios medžiagos galite būti tikri, kad jos atnaujinimui nereikės ruoštis dar ilgai.

Šiandien polikarbonatas plačiai naudojamas šiltnamių gamybai, mat jis puikiai praleidžia šilumą ir apsaugo nuo UV spindulių, kurie pavojingi ne tik žmonėms, bet ir augalams. Todėl polikarbonato šiltnamyje augantys augalai ir daržovės yra kur kas sveikesni, nei gaunantys tiesioginius saulės spindulius.

Reikai pabrėžti, kad polikarbonatas taip pat yra ir labai patraukliai atrodanti medžiaga. Dėl šios priežasties jis naudojamas ne tik šilnamių, terasų ar pavėsinių gamyboje, bet net ir akinių gamyboje ir kitose pramoninėse šakose.

Tad rekomenduojame medžiagas rinktis atsakingai ir neatsisakyti brangesnių variantų nepasidomėjus apie jų charakteristikas. Dažnai investuojant didesnę vieną kartą sutaupote daugiau, nei investuodami mažą, tačiau kelis kartus.

Viena mintis apie „Polikarbonato kainos tendencijos“

  1. Šiltanamį turėti tikrai verta, juolab jei yra užsiiminėjama intensyvia sodininkyste. Vis daugėja žmonių kurie siekia sveikai maitintis, valgytis ekologiškas daržoves ir vaisius. Dažniausiai prekybos centruose nėra galimybės nusipirkti chemiškai neapdorotų daržovių ar vaisių, taigi vienintelė išeitis yra užsiiauginti patiems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *