Saldumynai iš orkaitės

Kaip gera, kai orkaitės stiklas tobulai parodo, orkaitės viduje kepančius saldumynus. Smagu ir nekantru, kai iškyla ir gražiai apskrunda pyragai, ir šiek tiek neramu, kai apskrunda per daug – gal kažkur ims svilti, o viduje dar neiškepę. Kokius saldumynus žmonės mielai kepa namuose?

Obuolių pyragas

OrkaitėsGana dažnai orkaitės stiklas Lietuvoje įkaista dėl paprasto ir skanaus obuolių pyrago. Tai iš tiesų savo sudėtimi yra pats paprasčiausias pyragas, koks gali būti. Ten tik kiaušiniai, miltai, cukrus ir kepimo milteliai, dar riebalai. O į pyragą dedasi supjaustyti ir cinamonu sutrinti obuoliai. Kvapas pasklinda nuostabus ir tu žinai – ruduo su pyrago kvapu jau atėjo. Kokie didžiausi pyrago pavojai? Nepavykti jis gali tuomet, jeigu nebus išmaišyti gerai kepimo milteliai arba jeigu jų bus tiesiog per mažai, tada jausis soda ir nebus taip skanu. Taip pat reikėtų pasistengti, kad pyragas gultų į plokštesnę skardą su didesniu plotu. Jeigu labai aukštą supilsite tešlos tūrį, tuomet pyragas bus pavojuje – gali apskrusti ir iškepti kraštai, o vidurys likti žalias. Taip pat norint, kad tikra gerai iškiltų, vertėtų obuolius pasmulkinti. Visgi, jie savo mase smukdo tešlą žemyn. Tad kodėl gi neįdėjus pyrago taip, kad tešla lengviau galėtų kilti juk purus pyragas visas skaniau negu susmegęs.

Greitpyragiai

Toliau skaityti „Saldumynai iš orkaitės”

Šviestuvai, panašūs į kitus daiktus

Modernūs interjero sprendimai leidžia pasirinkti tokius jo elementus, kad net ir sieniniai lauko šviestuvai būtų nepanašūs į šviestuvus, o labiau primintų kažkokius daiktus. Iš tiesų, ta savybė, kada įvairūs daiktai yra tarsi dekoratyviniai, tarsi labiau turi šviestuvo funkciją, tai yra situacija, kada interjeras neužgožia savo sprendimais namų jaukumo, sukuria jaukią atmosferą ir leidžia džiaugtis progresyviu požiūriu į namų apstatymą. Kokie daiktai iš tiesų yra ne daiktai, tačiau namuose jie gali tiesiog būti šviesos šaltiniai?

Paveikslas

Lauko šviestuvaiGalbūt sieniniai lauko šviestuvai neimituoja paveikslų, tačiau pastatų viduje, ypatingai restoranuose baruose, viešose laisvalaikio įstaigose, labai dažnai paveikslai tarsi neturi jokio ypatingo piešinio, nevaizduoja stebuklingo vaizdo, tačiau šviečia ir atskleidžia, kaip spalvotai, šviesiai bei gražiai atrodo namai. Paveikslas gali iš pačių šviesų sudaryti tam tikrą vaidą, arba gali šviesti jo kraštai tarsi mažos lemputės. Tai bus akcentinė dažniausiai šviesa, kurią tinka kabinti virš sofos ar kokio kito žemo baldo. Taip pat toks šviestuvas gali padėti lengvai sukurti dėmesio centrą bet kurioje vietoje.

Laikrodis

Toliau skaityti „Šviestuvai, panašūs į kitus daiktus”