Ką daryti, kad telefonai netaptų sukčių įrankiu?

Smart telefonasAtėjo metas, kai telefonai tapo nemenka mūsų gyvenimo dalimi, kuri ne tik palengvina kasdienybę ir gelbėja iš keblių situacijų: jais galime bendrauti su kitais žmonėmis, tvarkyti sąskaitas, išsikviesti pagalbą, rasti reikiamas koordinates ir kelią, vedantį iš taško A į tašką B. Šiuose nedideliuose prietaisuose telpa labai daug informacijos apie mus: nuotraukos, e. pašto paskyra, adresai, žinutės… Tačiau patekusi į netinkamas rankas, visa ši informacija gali smarkiai pakenkti, o telefonai tapti nebe draugais, o tikrais priešais. Kaip apsisaugoti?

Ekrano apsauga

Visi nauji išmanieji telefonai turi ekrano apsaugą, kuri leidžia jį užrakinti. Tokiu būdu galite apsaugoti įrenginyje esančią informaciją tais atvejais, jei kažkas norėtų pasinaudoti telefonu blogiems tikslams. Deja, yra būdų, kurie įgudusiems programuotojams leistų nesunkiai nulaužti jūsų kodą. Kad apsauga būtų dar patikimesnė, galite įsigyti prietaisą su integruotu pirštų antspaudų skaitytuvu. Tokie telefonai sukurti taip, jog juos atrakinti galėtumėte tik jūs arba žmogus, turintis vienodus pirštų antspaudus. Kadangi pastarasis variantas neįmanomas, būsite tikri, jog prie jūsų išmaniojo telefono niekas neprikiš nagų.

Vieša prieiga prie belaidžio interneto

Jei naudojatės viešai prieinamu belaidžiu internetu, kuriam nereikalingas joks slaptažodis, būkite atsargūs. Yra sukčių, kurie naudodamiesi tokiu pat interneto ryšiu pateks į jūsų įrenginį ir galės jį valdyti: atlikti pinigines operacijas, vogti duomenis, keisti slaptažodžius ir pan. Jei jau taip susiklostė, kad dėl gyvenimo būdo, darbo ar kitų priežasčių tiesiog negalite nesinaudoti belaidžio interneto prieiga, pasirūpinkite, kad jūsų naudojami telefonai neturėtų duomenų apie jūsų bankininkystės prisijungimus, kitų svarbių svetainių slaptažodžių ir pan.

Galimybė sekti telefoną

Nors daugelyje telefonų yra integruota sekimo įranga, ja pasinaudoti gali tik mobiliojo ryšio operatorius arba policija. Jei norite kuo greičiau išsiaiškinti telefono buvimo vietą, vertėtų pasidomėti specialiomis mobiliomis aplikacijomis, kurios leidžia tai padaryti pačiu paprasčiausiu būdu. Paprašykite, kad tokio tipo programėlę atsisiųstų jums artimas ir patikimas žmogus, ją sukonfigūruokite ir, patekus į bėdą, šis asmuo galės atsekti, kokiame taške yra jūsų telefonas ar telefonai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *