Kad aliuminio virinimas nepakenktų

VidalstaDirbant suvirintoju, verta turėti gerą techniką, pavyzdžiui, tokią, kokią siūlo Vidalsta, o taip pat ir labai saugotis. Suvirintojų darbas – vis dar yra labai reikalingas, tačiau taip pat ir pavojingas.

Dirbti tik su saugos priemonėmis

Nesvarbu, ar aliuminio virinimas taptų nuolatine profesija, ar tik retai vykdoma veikla, tačiau reikėtų itin saugotis ir tai daryti tik su specialiomis saugos priemonėmis. Reikėtų turėti dujokaukes, respiratorius, apsaugines kaukes veidui ir akims, pirštines. Reikėtų ir batų, kurie turėtų priekyje metalinius galus, kad užkritus sunkesniais konstrukcijai, nelūžtų pėdos kaulai bei pirštai. Kodėl suvirintojai dirba kenksmingomis sąlygomis? Paprastai dėl to, kad patys nenori dirbti su visa ta įranga ir tiesiog dirba be apsaugų, prisikvėpuoja nuodingų dujų, gadina akis. Aišku, aliuminis lydosi itin lengvai, kadangi tai minkštesnis, lengvesnis metalas, tačiau vis tiek reikia būti atsargiems. Taip pat suvirinimo darbai gali būti atliekami lauke arba patalpoje, kurioje užtikrintas geras vėdinimas.

Dirbti ne už „juodus“

Kadangi aliuminio virinimas yra tikrai gerai apmokamas, vertėtų ir dirbti ne už „juodus“, o pasistengiant, kad tas darbas būtų normaliai apmokamas, su visomis soc. garantijomis. Jis taip ar taip bus gerai apmokamas. Tai kenkia sveikatai, todėl jums reikėtų galvoti apie sveikatos apsaugą ir soc. garantijas. Pavyzdžiui, susižeidus, susirgus, reikėtų turėti galimybę nemokamai naudotis medicinos ir kitu draudimu. Be to, galima numatyti, kad galbūt ateityje palauš sudėtingos ligos, sveikata taip ilgai nelaikys – tad vertėtų į tai atsižvelgus dirbti su draudimu, kaupiant stažą, kad vėliau būtų galima normaliai išeiti į pensiją.

Dirbti saikingai

Šis darbas – tai ne poilsio veikla, ir ne hobis. Kadangi jis kenksmingas, reikėtų nerizikuoti ir pasistengti nepersistengti su tais suvirinimais. Jau geriau mažiau padirbti, bet ilgiau gyventi. Taigi, tai ne ta profesija, kur lengvi „pachaltūrinimai“ leistų užsidirbti vis daugiau ir daugiau. Tausokite save ir viršvalandžių nedirbkite. Tik tada galėsite tikėtis, kad išlaikysite gerą sveikatą ilgiau. Ir žinoma, verta dirbti tik tada šį darbą, jeigu jums jis patrauklus kaip užsiėmimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *