Nosies pertvaros operacija leido normaliai kvėpuoti

Kai gydytojų sutarimas lemia, jog būtina nosies pertvaros operacija kaina jos gali būti mažesnė, jeigu klinika, kurioje atliekamas šis chirurginis gydymas, yra sudarytos sutartys su Ligonių kasomis. Mat operacija, kuri yra būtina – kompensuojama arba visiškai apmokama.

Kreivos pertvaros priežastys

ChirurgijaKaip teigia pasaulinė statistika, iš tiesų didžiulis skaičius žmonių turi kreivą nosies pertvarą. Daugiau žmonių turi kreivą negu tiesią. Tačiau kreiva nosies pertvara ne visada reikalauja operacijos. Mat būna atvejų, kada žmogus netgi nugyvena visą gyvenimą su kreiva pertvara ir taip ir nesužino, kad ji kreiva. Mat nejaučia jokių problemų. Kreivos nosies pertvaros priežastys yra kelių rūšių. Tai gali būti tiesiog įgimta, taip išsivysčiusi nosis, bet gali būti ir dėl kažkokių traumų atsiradusi patologija. Tarkime, vaikystėje gal pakako gerai nusiristi nuo laiptų ir pertvara pasislinko, lūžo. Arba kartą gauti į nosį. Taigi, kreiva nosies pertvara yra gana dažnas reiškinys, ji būna C arba S formos pagal savo išsilankstymą. Jeigu norite pamatyti, kokia yra jūsų, apžiūrėkite nosį su veidrodžiu. Taip pat įkiškite kuo giliau pirštus į abi šnerves ir patikrinkite, kaip eina pertvara ir kiek vietos turite kiekvienoje šnervėje. Jeigu matote, kad pasiskirstymas tikrai netolygus, vadinasi, jūsų nosies pertvara galbūt yra kreiva.

Simptomai

Kas būna, kai nosies pertvara kreiva? Žmonės paprastai jaučia keletą simptomų. Vienas iš jų – sunkus kvėpavimas. Tai pagrindinė priežastis, dėl kurios žmonės ima ieškoti, kas negerai su nosimi, ir geba atrasti, kad tie simptomai pasireiškia galbūt dėl kreivos nosies pertvaros. Taigi, tai reiškia, kad nosies pertvara kreiva, reikia ją pastumti į vietą. Būdama kreiva, ji užblokuoja natūralią nosies veiklą: netinkamai pasiskirsto oras, sutrinka kvėpavimas, keičiasi išskyrų kiekiai. Kai kurie žmonės, kuriems būtina nosies pertvaros operacija, teigia, kad jiems visada tenka kentėti nuo per didelio išskyrų kiekio dažnai vargina nepagydoma sloga, sinusitai, gali netgi ausų uždegimai dėl to atsirasti. Nosis būna paburkusi arba net nesimetriška.

Operacija

Operacija atliekama gana greitai, gali būti taikoma dalinė nejautra, bet jeigu pacientas labai nenori visko matyti, tada jam gali būti duodama ir pilna narkozė. Tad operacija nėra labai sudėtinga. Rekomenduojama ją atlikti kuo greičiau, tuomet ilgiau galėsite mėgautis kokybišku gyvenimu. Vaikams taip pat reikia kuo skubiau daryti šią operaciją, jeigu matosi, kad yra kreiva pertvara.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *