Porcelianas ir vėl brangus

Kai jau atrodo, kad brangiausias dalykas yra naujausios technologijos, paaiškėja, kad taip pat brangus yra ir porcelianas, taip pat kitos senovinės vertybės. Kalbamės su senu istoriku ir kolekcionieriumi mėgėju, kuris sutiko papasakoti apie savo kolekciją ir apie tai, ką jam smagu yra surasti, kai renka pačius gražiausius bei įdomiausius eksponatus.

Kaip tapai kolekcionieriumi?

PorcelianasVisada mmėgdavau rinkti įvairius smulkius daiktelius. Dėl to net ir vaikystėje rinkdavau kaštonus, giles. Mane traukdavo gražios formos, graži medžiaga, kurią gera paliesti. Toks visada buvau, todėl ir kaupdavau. Rinkdavau gražias šukes. Rinkdavau akmenėlius. Rinkdavau net pageltusius popierius iš senų knygų ar senelio palėpės, nes visi tie daiktai man atrodė tokie skirtingi, verti kažkokio prisilietimo, verti to, kad galima būtų juos pauostyti, apžiūrėti įdėmiai. Taigi, ir vėliau mano hobis rinkti gražius dalykus bei juos grupuoti tik didėjo ir galiausiai supratau, kad mano toks turbūt likimas – aš negaliu nerinkti ir nekolekcionuoti, turiu tą daryti.

Ko yra daugiausiai tavo kolekcijoje?

Vienu metu buvo labai daug pašto ženklų ir monetų. Dabar tai jau yra seniena. Vėliau, kai įgijau daugiau turto, ėmiau rinkti antikvarą. Todėl turiu ir nemažai prikaupęs antikvarinių papuošalų visokių, blizgučių. Man visa tai yra gražūs ir labai malonūs paliesti dalykai. Aš juos turiu, bet kažkokio verslo iš to nedarau.

Kokioje situacijoje dabar yra porcelianas? Ar tiesa, kad jis tarsi išgyvena renesansą ir yra brangiai superkamas?

Taip, gerai, kad paklausėte apie porcelianą. Tarp to viso antikvaro turiu ir porceliano, ir ši kolekcijos dalis man visadatbūdavo viena maloniausių, nors ir ne pati gausiausia. Tačiau aš buvau tas, kuris sakė ir tikėjo, kad porcelianas tikrai dar ateis į madą, ir štai dabar būtent tuo galima ir pasidžiaugti, jis dabar yra labai madoje, kiekvienas save gerbiantis supirkinėtojas nori įsigyti porceliano.

Kokie porceliano dirbiniai iš turimų tau patinka labiausiai, ko nenorėtum niekam duoti?

Praktiškai nenorėčiau duoti nieko. Man labiausiai patinka patys rečiausi eksponatai – tai įvairios porceliano statulėlės, nors turiu ir puodelių bei lėkštučių. Tačiau apskritai, tai gali būti ir kiti dalykai, nes pati medžiaga keramikinė buvo laki ir iš jos galima pagaminti įvairų dirbinių. Man labai patinka rusiškai piemenaitė, vežimas su arkliais, šokėja. Tai tokios nedidelės porceliano skulptūrėlės, kurias nupirkau iš vienos senutės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *