Žemės ūkis dabar ir prieš 100 metų

Kai tokios pažangios įmonės kaip Dotnuvos projektai nuolatos siūlo rinktis stulbinančiai gerą žemės ūkio techniką, belieka džiaugtis, jog gyvename šiais laikais. Laikais, kai nauji traktoriai lengvai it sviestą suaria žemę, kai puikios kūlimo, derliaus nuėmimo ir kitos mašinos padeda ūkio darbus paversti malonumu. Dotnuvos projektai – pavyzdys, kaip gali atrodyti šiuolaikiško ūkininko arsenalas. Tačiau tik tada, kai nauji traktoriai palyginami su senesne žemės ūkio technika, išryškėja jų privalumai. Taigi, kodėl ir kada mes taip mėgstame žemės ūkio techniką? Kokia ji buvo anksčiau, į kurią nesinorėtų sugrįžti?

Žemės įdirbimas

DotnuvaVisi galime įsivaizduoti, kad naujas žemės dirbimo ciklas prasideda pavasarį. Tuo metu važiuojant tarp miestų matome, kaip nauji traktoriai aria dirvas, o jiems iš paskos skrenda pulkai gandrų, lesančių ką tik į paviršių išverstus sliekus ir kitokias skanias žemės dovanas. Taigi, normalus ūkininkas šiais laikais turi bent vieną traktorių, skirtą arimui. Važinėti su traktoriumi netgi gali būti mažo berniuko svajonė. Juk traktorius toks lėtas, charakteringas ir stiprus, su juo važiuoji ir dirbi vienu metu. Kaip anksčiau atrodė žemės įdirbimas? Ne veltui Donelaitis taip aprašė pavasarį, kaip linksmą ir itin darbingą metą. Iš tiesų, juk kaip sunku dirbti žemę tada, kai tai darai paprastomispriemonėmis. Senais laikais žemės dirbimas buvo tikrai sukus ir daug jėgų reikalaujantis darbas, taigi, nereikia nustebti, kad ir dabar mes vis dar vengiame patys kasti kokią lysvę su šake ir kastuvu. O juk yra žmonių, kurie ne ūkininkai, bet tiesiog prie savo nedidelio namelio nori pasidaryti lysvę ridikėlių, salotų ir agurkų. Tada tenka visą dieną su kastuvu kasti tą mažą ruoželį žemės. Taip, kaip dirbdavo žmonės seniau. Ne be reikalo didžioji dalis visuomenės dirbdavo žemės ūkyje, tais laikais, kai techniką pakeisdavo žmogiškoji jėga. Aišku, padėdavo ir arkliai, mulai, žemės ūkyje vietoje traktorių įdarbinami gyvūnai.

Sėjimas

Sėjimas rankomis lengvesnis negu arimas rankomis. Ir visgi jis pareikalaudavo vis tiek daug laiko. Taigi, dabar specialios sėjimo mašinos gali šį darbą atlikti tikrai labai greitai ir profesionaliai. Dėl to galima tik džiaugtis ir didžiuotis, kad turime tokias puikias galimybes.

Derliaus nuėmimas

Senais laikais būdavo daromos derliaus šventės, nes žmonės po sunkaus darbo pagaliau baigdavo sezoną. Derlių rankomis nuimti – ne juokai. Šiais laikais tam taip pat naudojami specialūs traktoriai ir kitos specialios paskirties mašinos.

Viena mintis apie „Žemės ūkis dabar ir prieš 100 metų“

  1. Žemės ūkis tikrai labai pasikeitęs ir į gerąją pusę. Dabar tiek modernių ir išmanių sprendimų ūkininkams, kuriems tikrai palengvina darbą. Visai neseniai pastebėjau, jog daugelis ūkininkų naudoja tentinius angarus, daugelis teigia, jog šių anfarų privalumai yra tikrai neįkainojami. Tad čia labai geras sprendimas ūkininkams!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *