Virtuvė ryto žmogui

DomusJeigu esate tas žmogus, kuriam geriausios mintys ateina rytais, kuriam rytas – tikra gyvenimo dovana, staigmena ir palaima, tuomet jūsų virtuviniai baldai ir visas interjeras turėtų būti sukurtas Jūsų rytui. Šiuo metu Domus salonuose galima rasti puikias virtuvinių baldų kolekcijose, kuriose rasite visko ir rytui, ir vakarui, ir nakčiai. Tačiau pirmiausia reikia susigaudyti pačiam (ar pačiai), ko ieškote, o tada viskas bus labai paprasta. Taigi, pristatome Jums, ryto žmogui, gidą, padėsiantį suprasti, kokios virtuvėms jums reikia, ir ko ieškoti baldų salone.

Ryto spalvos ir jų kontrastas

Tiek visa virtuvės interjero apdaila, tiek baldai, turėtų turėti savo ryto spalvų gamą. Kas mums yra rytas? Tai brėkštanti raudona, geltona, auksinė, morkų spalva. Taip pat ir vaiski žydra, kuri atsiranda vos pakilus ankstyvai saulei į giedrą dangų. Argi būna dangus gražesnis negu žydrą pavasario rytą, kai prabundi, o nuostabioje žydrynėje danguje plaukia debesys. Vos prasidėjus rudeniui žmonės jau ilgisi to malonumo. Ne atsitiktinai ir tos spalvos taip gerai dera tarpusavyje. Standartinėje spalvų paletėje žydra ir ryto morkinė bei geltona yra priešingos spalvos, o spalvų derinimas paprastai ir vyksta per priešingybes. Štai dėl ko taip gerai dera šios spalvos – nes ir spalvoje jos labai dailiai pakeičia viena kitą, mus pradžiugindamos. Taigi, kai kursite savo ryto interjerą, vadovaukitės tokiu derinimo principu, tegul sienos būna žydros, o virtuviniai baldai šiltų spalvų. Arba atvirkščiai.

Įrengimas rytiniams ritualams

Toliau skaityti „Virtuvė ryto žmogui”

Važiuojame į lentpjūvę rinktis lentų

LentpjūvėSugalvojome, kad kai kuriuos baldus darysimės patys, taigi, teko patraukti į ten, kur yra medienos, ta vieta yra lentpjūvė Vilniuje. Jeigu dar iš pradžių turėjome viltį pirmiausia nueiti į mišką, susirasti kokį palūžusį medį ir jį parsitempti namo, tai dabar tokios mintys iškart dingo. Na kur jau. Tikrai nieko panašaus nebus, kadangi tai nelegalu, miške mediena šlapia, ir šiaip toks planas tikrai per sudėtingas. Taigi, nusprendėme, kad viską ir darysime būtent taip – važiuosime į lentpjūvę ir ten išsirinksime. Be to, medieną jau iškart turėsime Vilniuje, nereikės paskui bastytis.

Rinkomės lentą

Kadangi lentpjūvė Vilniuje tikrai nėra tokia vieta, į kurią dažnai savo noru atvažiuoji, į kurią apskritai dažnai atvažiuotum, tai tenka ir pirmą kartą ten patekus labai įdėmiai apsižvalgyti. Iš tiesų, viskas nauja, neįprasta. Pilna to nuostabaus medienos kvapo, kurį mes gerai žinome iš senų laikų, kai tėvai parsiveždavo kokią nors mediena kvepiančią kėdę.

Toliau skaityti „Važiuojame į lentpjūvę rinktis lentų”

Juvelyriniai dirbiniai Krikštynoms

Krikštynos yra svarbi šventė ne tik krikštijamam kūdikėliui ir jo tėveliams, tačiau ir krikšto tėvams. Jie prisiima atsakomybę ir pasižada lydėti vaiką visą gyvenimą, padėti jam, mokyti jį. Kai kuriose tautose krikšto tėveliams suteikiama svarbesnė reikšmė nei tėvams, krikštynų ceremonijoje. Taip pat nemažą dalį sudaro juvelyriniai dirbiniai, kuriuos tradiciškai dovanoja krikšto tėvai, vaikeliui.

Sidabrinis šaukštelis

JuvelyrikaKrikštynos, tikriausiai, yra vienintelė šventė, kurios metu tėveliai dovanoja ir sidabrinius, ir auksinius papuošalus. Paprastai, krikšto mama kūdikiui įteikia sidabrinį šaukštelį. Tikima, kad juvelyriniai dirbiniai iš sidabro suteiks sveikatos ir sustiprins imunitetą. Juvelyriniai dirbiniai iš sidabro, nuo seno buvo manoma, kad turi magiškų savybių. Mokslininkai patvirtino, kad sidabras neutralizuoja daugiau nei kelis šimtus bakterijų.

Auksinis kryželis

Nesvarbu, ar krikštijamas berniukas, ar mergaitė, padovanoti auksinį kryželį, yra krikšto tėvo pareiga. Juvelyriniai dirbiniai iš aukso – turto ir sėkmės simbolis. Auksas, nuo seno, buvo labai vertinamas. Auksinė grandinėlė su kryželiu tikima, kad apsaugos vaikutį nuo nelaimių. Aukso dirbiniai kaina priklauso nuo to kokios prabos juvelyriniai dirbiniai yra. Pigiau aukso dirbiniai internetu, o taip pat jiems nuolat taikomos.

Toliau skaityti „Juvelyriniai dirbiniai Krikštynoms”

Porcelianas ir vėl brangus

Kai jau atrodo, kad brangiausias dalykas yra naujausios technologijos, paaiškėja, kad taip pat brangus yra ir porcelianas, taip pat kitos senovinės vertybės. Kalbamės su senu istoriku ir kolekcionieriumi mėgėju, kuris sutiko papasakoti apie savo kolekciją ir apie tai, ką jam smagu yra surasti, kai renka pačius gražiausius bei įdomiausius eksponatus.

Kaip tapai kolekcionieriumi?

PorcelianasVisada mmėgdavau rinkti įvairius smulkius daiktelius. Dėl to net ir vaikystėje rinkdavau kaštonus, giles. Mane traukdavo gražios formos, graži medžiaga, kurią gera paliesti. Toks visada buvau, todėl ir kaupdavau. Rinkdavau gražias šukes. Rinkdavau akmenėlius. Rinkdavau net pageltusius popierius iš senų knygų ar senelio palėpės, nes visi tie daiktai man atrodė tokie skirtingi, verti kažkokio prisilietimo, verti to, kad galima būtų juos pauostyti, apžiūrėti įdėmiai. Taigi, ir vėliau mano hobis rinkti gražius dalykus bei juos grupuoti tik didėjo ir galiausiai supratau, kad mano toks turbūt likimas – aš negaliu nerinkti ir nekolekcionuoti, turiu tą daryti.

Toliau skaityti „Porcelianas ir vėl brangus”

Nosies pertvaros operacija leido normaliai kvėpuoti

Kai gydytojų sutarimas lemia, jog būtina nosies pertvaros operacija kaina jos gali būti mažesnė, jeigu klinika, kurioje atliekamas šis chirurginis gydymas, yra sudarytos sutartys su Ligonių kasomis. Mat operacija, kuri yra būtina – kompensuojama arba visiškai apmokama.

Kreivos pertvaros priežastys

ChirurgijaKaip teigia pasaulinė statistika, iš tiesų didžiulis skaičius žmonių turi kreivą nosies pertvarą. Daugiau žmonių turi kreivą negu tiesią. Tačiau kreiva nosies pertvara ne visada reikalauja operacijos. Mat būna atvejų, kada žmogus netgi nugyvena visą gyvenimą su kreiva pertvara ir taip ir nesužino, kad ji kreiva. Mat nejaučia jokių problemų. Kreivos nosies pertvaros priežastys yra kelių rūšių. Tai gali būti tiesiog įgimta, taip išsivysčiusi nosis, bet gali būti ir dėl kažkokių traumų atsiradusi patologija. Tarkime, vaikystėje gal pakako gerai nusiristi nuo laiptų ir pertvara pasislinko, lūžo. Arba kartą gauti į nosį. Taigi, kreiva nosies pertvara yra gana dažnas reiškinys, ji būna C arba S formos pagal savo išsilankstymą. Jeigu norite pamatyti, kokia yra jūsų, apžiūrėkite nosį su veidrodžiu. Taip pat įkiškite kuo giliau pirštus į abi šnerves ir patikrinkite, kaip eina pertvara ir kiek vietos turite kiekvienoje šnervėje. Jeigu matote, kad pasiskirstymas tikrai netolygus, vadinasi, jūsų nosies pertvara galbūt yra kreiva.

Simptomai

Toliau skaityti „Nosies pertvaros operacija leido normaliai kvėpuoti”